İstanbul’un Önemli Projelerine Mapfre Sigorta Desteği

Mühendislik sigortaları alanında da lider şirketlerden biri olan Mapfre Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni yaklaşık 970 milyon lira teminat ile güvence altına aldı.


Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta, Türkiye’nin en önemli projelerine sigorta desteği sağlamaya devam ediyor. Her yıl mühendislik sigortalarındaki gücünü artırarak liderliğini koruyan Mapfre Sigorta, son olarak yaklaşık 970 milyon TL teminat ile İstanbul Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni güvence altına aldı.
Başakşehir ile Kayaşehir arasını 4,5 dakikaya düşürecek olan Başakşehir-Kayaşehir Metrosu hattının 2019 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Uzunluğu 6 kilometre olan ve dört istasyondan oluşan hat, 3. Havalimanı Metro Hattı ile de bağlantılı olacak.
 TOPLAM PRİM ÜRETİMİNDE 11,87’LİK PAZAR PAYI İLE  İLK SIRADA
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Mapfre Sigorta  Ticari, Endüstriyel Sigortalar Teknik Ve Oto Dışı Hasar Genel  Müdür Yardımcısı Ercan Eryaşar: “Türkiye’nin gelişimine  katkı sağlayan önemli projelere destek olmaktan gurur  duyuyoruz. Tüm sigorta branşlarında olduğu gibi Mühendislik  Branşı’nda da iddialıyız. 2017’nin ilk yarı verilerine göre  Türkiye’de sigorta şirketleri arasında mühendislik branşında  ilk sırada yer alıyoruz. 104.969.598 TL’lik toplam prim  üretimimizle pazarda yüzde 11,87’lik bir paya sahibiz” dedi.
Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yanı sıra Türk inşaat  sektörünün öncü firmalarına da çözüm ortağı olan Mapfre  Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’nin yanı sıra  Gelibolu-Eceabat karayolu ve Tekfen – Katar Karayolu projesine de desteğini sürdürüyor. 483 milyon TL teminatla sigortalanan Gelibolu-Eceabat karayolu projesi, 6 adet tünel ile birlikte 47 km. uzunluktan oluşuyor. Tekfen İnşaat’ın Katar’da yapımına devam ettiği Al-Khor Karayolu projesinin teminat bedeli ise 2,2 milyar dolar.

Kaynak: sigortacigazetesi.com.trYorumlar