Sigorta ‘Parodisi’ Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Sigorta şirketine gönderilen; kaza tespit tutanağında yer alan raporda, kafa kafaya çarpışarak maddi hasarlı kaza yapan iki otomobil görülüyor. Gerçek ise hiç de öyle değil. İşte milyonlarca araç sahibinin cüzdanını yakından ilgilendiren trajikomik haber...


Sigorta şirketlerinin suistimal edilmesi kuşkusuz primlerin de yükselmesine sebep oluyor. İşte bu suistimallerden birisi güvenlik kameralarına yakalandı. Görüntülerde iki sürücü aynı istikamette arka arkaya ilerliyor. Önce araçlarını durdurup plan yapan sürücüler sonra araçların yönünü değiştirerek olaya kaza süsü veriyor. Yerlere biraz da cam parçaları serpen sürücüler, fotoğrafları da çektikten sonra sigorta şirketini arayıp “kaza yaptık” diyor.


EKSPER OYUNU BOZDU

İşte bu ‘sigorta primi parodisi’ kazanın oluş şeklinden şüphelenen sigorta şirketinin olay yerine bilirkişi yollamasıyla ortaya çıktı. Kaza mahalinin yakınındaki bir fabrikayı gören bilirkişi, buradan aldığı fabrikanın güvenlik kamerasını inceledi. Ve kaza mizanseni deşifre oldu. Sürücülerin gerçek kazadan bir kaç gün sonra sigorta yaptıkları tahmin ediliyor. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından iki aracın sürücüsü de sigorta şirketine feragatname verdi.

SİGORTA PRİMLERİ YÜKSELİYOR OLAN DÜRÜST SÜRÜCÜLERİN PARASINA OLUYOR

Yani tüm haklarından vazgeçtiler.  Uzmanlar, nitelikli dolandırıcılık kapsamına giren bu yöntemin sıklıkla yapıldığına ve tarz kurmacalar yüzünden de sigorta primlerinin yükseldiğine dikkat çekiyor.

Yorumlar